Warzywny Serwer

Nasze kochane warzywa !

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

Wraz z dniem 29.11.2014 kończy się termin płatności maszyny, na której stoi Warzywny Serwer. Nie mamy aktualnie możliwości opłacenia go co wiąże się z jego wyłączeniem. Dlatego zorganizowaliśmy możliwość dobrowolnej dotacji poprzez PayPal. Kiedy zostanie uzbierana wystarczająca ilość funduszy (89.00PLN) maszyna zostanie natychmiastowo opłacona.

#1 2014-10-28 12:25:08

 Adamiks

Użytkownik

Skąd: Polska :S
Zarejestrowany: 2014-10-05
Posty: 112
WWW

Poradnik Ogólny.

Witam panów i panie oto mój poradnik który powinien pomóc głównie świeżym graczom, lecz bardziej doświadczeni być może też znajdą coś dla siebie

1. Pierwsze co powinniśmy zrobić po odrodzeniu się to poszukać plecaka i broni, najlepiej do walki wręcz. Warto też spojrzeć na mapę http://unturned.pl/wp-content/uploads/2 … l-mapa.jpg  Broń białą można znaleźć najczęściej w Straży Pożarnej i na Posterunku Policji (wynika to z mojego doświadczenia), jeśli chodzi o miasta. Jeśli chodzi o plecaki to ich rozmiary są następujące:
-Knapsack (Niebieski plecak,4 miejsca, 5kg)
-Schoolbag (Zółty plecak, 8 miejsc, 10kg)
-Animal pack (10 miejsc, 10 kg, zwiększona ilość hotkeyów do 5, można wytworzyć za pomocą 4 skór i 1 taśmy)
-Travel pack (12 miejsc, 12.5kg)
-Coyote pack (16 miejsc, 15kg)
-Alice pack (16 miejsc, 20kg, hotkeye-5)
-Rucksack (25 miejsc, 17.5kg, hotkeye-5)

Należy też znaleźć trochę jedzenia i wody. Jeśli znajdziecie jakieś zgniłe warzywa to możecie je przecraftować na nasionko i posadzić w jakimś dyskretnym miejscu lub zachować na póżniej. Jeśli chodzi o wodę to przyda się manierka, którą można znaleźć lub wytworzyć. Potrzebujecie puszki i butelki czystej wody. Jeśli ów woda jest brudna można ją oczyścić za pomocą purification tablets.

2. Warto przy sobie nosić bandaże ZAWSZE, ponieważ tamują one krwawienie. Wytworzenie Ragów (+5% HP), czyli najgorszej jakości bandaży jest proste. Wystarczą 2 Cloth. Można je zdobyć poprzez "włożenie" ubrań do okna craftingu. Większość ubrań da się zmienić na Clothy. Niektóre dają 2 a inne 1.

3. Przed zlootowaniem miasta powinno się gdzieś przyczaić i sprawdzić czy miasto jest puste. Jeśli nie widzisz zombi to zły znak. Ktoś mógł tu być lub nadal jest. Nie pozostawiaj w miejsce zbyt długo. Im dłużej jesteś w mieście tym większa szansa, że spotkasz innego gracza. Nie popełniaj mojego błędu i jeśli nie masz na coś miejsca nie zastanawiaj się 30 minut co wyrzucić - przeglądając plecak stajesz się łatwą ofiarą zwłaszcza dla jakiegoś snajpera. Przed wkroczeniem do jakiś ważniejszych punktów jak baza militarna sprawdzaj wzgórza i wieże. A co do wież to nie są one dobrym miejsce do kampienia. Snajper ze wzgórza zabije cię z łatwością.

4. Jeśli chcesz dłużej pożyć nie jedź samochodami. Ryk samochodu słychać z bardzo daleka i możesz ostrzec kogoś w miejscie, że Czarny Madafaka wozi się karetką...

5. Tutaj pozwole sobie ściągnąć trochę z Gloomiego. Ghilie suit nie daje żadnej obrony, więc zamiast tego zakładajcie Army Fatigues, który już jednak daje armor i można go przerobić na bandaże. W krytycznych sytuacjach Ghilie suitem można się podetrzeć.... To samo się tyczy hełmów.

6. Jagódki! Jagody są najtańszym narkotykiem we wszechświecie! Jedynie po różowych i zielonych jagodach nie będziesz miał fazy. Niebieskie i Pale (czyli jasne o ile mi wiadomo) już wywołują efekt halucynacji. Czerwone i purple to Szatan na Ziemi. Są radioaktywne i nie jedzcie ich pod żadnym pozorem! Jagody można przerobić za proszek za pomocą kamienia i 2 jagód tego samego typu. Tego typu proszek "odnawia" nam pasek życia.

7. Broń palna. Jeśli chodzi o broń to pistolet Colt i Beretta są na tyle słabe, że naprawdę nie warto używać ich w walce bezpośredniej. Nawet zombi ciężko tym zabić. Broń można najczęściej znaleźć w Bazie wojskowej, Heli crash, czyli wyspa St. Peter Island (środek mapy), lub w bunkrze. Nie powiem wam jednak gdzie on jest

8. Łóżka. Pewien gracz (nie będę tu wymieniał jego nicku) oskarżał mnie i moich kolegów, że "spadamy z nieba". Tak, jesteśmy Obcymi. Dobra, przejdźmy do rzeczy. Śpiwory można wytworzyć z 7 clothów i postawić by potem się tam odradzać (nie zapomnijcie zająć tych śpiworów za pomocą F). Są jednak one słabsze od Cotów.

I to chyba wszystko! Poradnik trochę bez ładu i składu, lecz został on stworzony od "tak sobie" i nie miałem żadnego planu co w nim będzie. Mam nadzieję, że komuś pomoże. Czekam na "przyjacielską krytykę" i wasze pomysły, które będę mógł dopisać. Pozdrowienia, Adamiks

Edit:
P.S.
Poradnik słaby, lecz napisałem go tylko dlatego, że Volrin oskarża całą naszą grupę o "spadanie z nieba". A co do "sciągania z Gloomiego" to czy ludzie, którzy piszą podstawowe rady dla świeżaków zgapiają z jakieś osoby? Nie trzeba być geniuszem by dojść do tego, że np. Colt jest słaby, by nie jeździć samochodami itp.... Zresztą nawet jak bym zgapił od Gloomiego to przecie napisałem to sam a nie po prostu wkleiłem. Też mi to zabrało dużo czasu, a zresztą czemu Gloomy nie mógł tak samo ściągnąć z kogoś innego? To, że jego poradnik jest pierwszym na forum nie oznacza, że na Google nie ma milionów takich samych a nawet lepszych....

Ostatnio edytowany przez Adamiks (2014-11-11 20:20:05)

Offline

 

#2 2014-10-28 13:31:34

Ptasior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-28
Posty: 59
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

eee liczylem na lepszy poradnik daje 2/10

Offline

 

#3 2014-10-28 13:33:01

 Adamiks

Użytkownik

Skąd: Polska :S
Zarejestrowany: 2014-10-05
Posty: 112
WWW

Re: Poradnik Ogólny.

Ty mały geju xD Dajesz 2/10 a się dziwisz, że army fatigues daję armor xD

Offline

 

#4 2014-10-29 19:47:54

 SomeRice

Użytkownik

Skąd: Las Katynski
Zarejestrowany: 2014-10-26
Posty: 43
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

9/10 Bo mogles przedemna to napisac xD #AltF4


http://www.gimpuj.info/gallery/95/83156_06_10_14_7_17_21_1.png

Offline

 

#5 2014-10-29 19:55:34

RageQuin

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 24
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

Trochę krótki ale dobry poradnik
Plusik za najtańsze narkotyki we wszechświecie xO

Offline

 

#6 2014-11-07 21:09:16

gantu077

Zbanowany

Zarejestrowany: 2014-10-09
Posty: 19
Punktów :   -6 

Re: Poradnik Ogólny.

Ptasior a weż lepszy napisz

Offline

 

#7 2014-11-07 22:38:18

Ptasior

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-08-28
Posty: 59
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

gantu powiedzialem ci cos juz na moim wątku

Offline

 

#8 2014-11-08 22:03:00

Xajmer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 76
Punktów :   -5 

Re: Poradnik Ogólny.

3/4 tego jest zgapione od gloomy'ego a pozostałe jest zbędne np 7,3,4 a po za tym co masz do samochodów? Ja jakoś jestem taksówkarzem i jedyny kto mnie zabił jadąc mym samochodem to gloomy który stał sobie na środku ulicy z level actionem i kiedy podjechałem strzelił.

Offline

 

#9 2014-11-11 20:16:01

 Adamiks

Użytkownik

Skąd: Polska :S
Zarejestrowany: 2014-10-05
Posty: 112
WWW

Re: Poradnik Ogólny.

Heh. Ludzie ciągle mówia, że zgapione od Gloomiego. A czy Gloomy odkrył Amerykę mówiąc, że  colt jest słaby itp? Każdy przeciętny gracz to zauważy po jakimś czasie grania. 7 rzeczywiście mogłem nie pisać, ale kilka razy spotkałem się z ludźmi, którzy strzelali z colta w full eq i to w dodatku z daleka.... 3 punkt jest ważny. Jeśli w mieście są zombi i jest ich dużo (tzn w normalnych ilościach) to na jakieś 90% nikogo tutaj nie ma. Trzeba zwracać na takie szczegóły. Miałem zamiar też dopisać by patrzeć na zwierzęta, ale wtedy to w ogóle by mi mówili, że zgapiłem od Gloomiego (używałem tego jeszcze przed jego poradnikiem) Co do punktu 4 to nie martw się. Jeszcze nie raz zdechniesz jeżdżąc autem. Auto słychać z bardzo daleka. Dlatego zawodowcy idą z buta. Np. Wspaniały Gloomy Stone Cold Killa chodzi pieszo.

Offline

 

#10 2014-11-11 20:32:57

GloomyJack

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-06
Posty: 101
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

Adamiks napisał:

Heh. Ludzie ciągle mówia, że zgapione od Gloomiego. A czy Gloomy odkrył Amerykę mówiąc, że  colt jest słaby itp? Każdy przeciętny gracz to zauważy po jakimś czasie grania. 7 rzeczywiście mogłem nie pisać, ale kilka razy spotkałem się z ludźmi, którzy strzelali z colta w full eq i to w dodatku z daleka.... 3 punkt jest ważny. Jeśli w mieście są zombi i jest ich dużo (tzn w normalnych ilościach) to na jakieś 90% nikogo tutaj nie ma. Trzeba zwracać na takie szczegóły. Miałem zamiar też dopisać by patrzeć na zwierzęta, ale wtedy to w ogóle by mi mówili, że zgapiłem od Gloomiego (używałem tego jeszcze przed jego poradnikiem) Co do punktu 4 to nie martw się. Jeszcze nie raz zdechniesz jeżdżąc autem. Auto słychać z bardzo daleka. Dlatego zawodowcy idą z buta. Np. Wspaniały Gloomy Stone Cold Killa chodzi pieszo.

Ja nie napisałem, że colt jest slaby, napisałem, że nie warto nim strzelać jeśli nie jesteś pewien, że trafisz Ja bez problemu zabije full eq z colta bo wystarczą 4 hity w głowe, a z zaskoczenia to nie takie trudne. Więc colt nie jest słaby, ale chodzi o to, żeby nie strzelać jak debil z 300 metrów

Offline

 

#11 2014-11-11 20:36:20

 Adamiks

Użytkownik

Skąd: Polska :S
Zarejestrowany: 2014-10-05
Posty: 112
WWW

Re: Poradnik Ogólny.

Skrót myślowy.

EDIT:

Nie ma to jak skromność No i nawet głupia gałąź może być smiercionośną bronią, jeśli potrafi się nią dobrze posługiwać. Jeśli nie masz wbudowanego w oczy aimbota to tak, colt jest słaby w porównaniu do innych broni.

Ostatnio edytowany przez Adamiks (2014-11-11 20:39:23)

Offline

 

#12 2014-11-11 22:28:03

 SomeRice

Użytkownik

Skąd: Las Katynski
Zarejestrowany: 2014-10-26
Posty: 43
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

Dobra, ale to jest poradnik, a nie jakas obrada w sejmie wiec czego sie wtracac. Chlopak tutaj stara sie i dzieli swym doswiadczeniem, a krytykujecie go jak dziennikarze Sikorskiego.


http://www.gimpuj.info/gallery/95/83156_06_10_14_7_17_21_1.png

Offline

 

#13 2014-11-12 18:50:11

Xajmer

Użytkownik

Zarejestrowany: 2014-09-10
Posty: 76
Punktów :   -5 

Re: Poradnik Ogólny.

Adamiks napisał:

Heh. Ludzie ciągle mówia, że zgapione od Gloomiego. A czy Gloomy odkrył Amerykę mówiąc, że  colt jest słaby itp? Każdy przeciętny gracz to zauważy po jakimś czasie grania. 7 rzeczywiście mogłem nie pisać, ale kilka razy spotkałem się z ludźmi, którzy strzelali z colta w full eq i to w dodatku z daleka.... 3 punkt jest ważny. Jeśli w mieście są zombi i jest ich dużo (tzn w normalnych ilościach) to na jakieś 90% nikogo tutaj nie ma. Trzeba zwracać na takie szczegóły. Miałem zamiar też dopisać by patrzeć na zwierzęta, ale wtedy to w ogóle by mi mówili, że zgapiłem od Gloomiego (używałem tego jeszcze przed jego poradnikiem) Co do punktu 4 to nie martw się. Jeszcze nie raz zdechniesz jeżdżąc autem. Auto słychać z bardzo daleka. Dlatego zawodowcy idą z buta. Np. Wspaniały Gloomy Stone Cold Killa chodzi pieszo.

Im potężniejszy i głośniejszy silnik tym lepiej (czasami też włączam syrene jeśli taka jest) bo im więcej adrenaliny bardziej się staram, a tak to lekceważe każdego bo początkującym graczem nie jestem i mimo tego że mam non stop 5-15 fps jestem w stanie zabić każdego Pamiętam akcje jak 3 kolesi z full eq do siebie strzelali wsród nich też był gloomy każdy wiedział o moim przyjedzie do miasta a mimo tego każdy zginął rozjechany przez moje auto.
PS: Gloomy jako jedyny trafił we mnie. Wątpie abym ginął często podczas mej jazdy samochodem bo wystarczy jeździć zygzakiem za drzewami a większość pada.

A i zapomniałem o czymś ważnym: Zombie respiły i respią się same. Więc czy w zombie jest mnóstwo zombie czy też nie ma ani jednego nie ma znaczenia.

Ostatnio edytowany przez Xajmer (2014-11-12 18:54:25)

Offline

 

#14 2014-11-14 17:22:36

 Adamiks

Użytkownik

Skąd: Polska :S
Zarejestrowany: 2014-10-05
Posty: 112
WWW

Re: Poradnik Ogólny.

Tylko, że to poradnik jak przetrwać a nie jak mieć dużo adrenaliny
A co do zombie to tak szybko się nie respią i jak ktoś przed chwilą zabił trochę zombiaków to nie ma tak, że się respią od razu. Nie wiem jak ty, lecz mi kilka razy ta "rada" pomogła. Gdyby nie to wszedłbym pewnie nie raz do miasta z gościami w środku

Offline

 

#15 2014-11-14 19:05:40

 SomeRice

Użytkownik

Skąd: Las Katynski
Zarejestrowany: 2014-10-26
Posty: 43
Punktów :   

Re: Poradnik Ogólny.

W sumie ja czekam na wersje 3.0. Bedzie bardziej dopracowane. A na razie skyrim i cs


http://www.gimpuj.info/gallery/95/83156_06_10_14_7_17_21_1.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.poprostupascal.pun.pl www.wilkowiecka.pun.pl www.cs-gumis.pun.pl www.akro.pun.pl www.bmwpabianice.pun.pl